انشا با موضوع هیهات منا الذله شعار امام حسین در کربلا یعنی چه؟

فال روزانه

موضوع انشا هیهات منا الذله شعار امام حسین در کربلا یعنی چه؟

در این مطلب از وب سایت انشاسرا، یک انشای زیبا با موضوع هیهات منا الذله شعار امام حسین در کربلا یعنی چه؟ آماده کرده ایم که امیدواریم مورد پسند شما عزیزان قرار گیرد.


وجود مبارک حسین بن علی علیه السلام در تمام صحنه ها به تک تک اصحابشان فرمود که ما برای آن قیام کردیم که بشر را از لذت نجات دهیم، هم ظالم ذلیل است هم مظلوم.

ظالم ذلیل است زیرا در اسارت غضب است، مظلوم ذلیل است زیرا در اسارت ظالم است. ما آمدیم که ذلت را از جامعه بشری طرد کنیم، ذلت زدایی کنیم و همینطور هم شد.

همچنین بخوانید: انشا درباره نامه ای به امام رضا (ع)

وقتی نوبت به خود سالار شهیدان رسید، به ایشان گفتند فقط بگویید که ما حکومت اموی را قبول داریم؛

اما ایشان از همان مدینه فرمود هیهات منا الذله.

در بین راه هم فرمود، در کربلا هم فرمود و شعار رسمی آن حضرت این بود که:

«الَا وَإنَّ الدَّعِیَّ ابْنَ الدَّعِیِّ قَدْ رَکَزَ بَیْنَ اثْنَتَیْنِ: بَیْنَ السِّلَّه وَالذِّلَّه؛ وَهَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه»

یعنی:

«ای اهل عالم بدانید حرام‌زاده فرزند ‌حرام‌زاده مرا بین یک دوراهی قرار داده است: بین جنگ و پذیرش ذلت، بین شمشیر و ذلت پذیرش امر او. من ذلت نمی‌پذیرم چرا که پذیرش میل استکبار، ذلت است.»

ما اهل ذلت نیستیم، فرزندان و اصحابشان هم اهل ذلت نیستند، ما این شهادت را استقبال می کنیم و چون اینچنین بود در مواقع حساس گریه نمی کردند، حضرت زینب و امام سجاد علیهم السلام در جایی که جای سخنرانی بود، گریه نمی کردند؛ فقط به عظمت ابی عبدالله و ادب نهضت ایشان و اصحابشان سخنرانی می کردند.


دوست عزیز، لطفا نظر خود در مورد انشا درباره هیهات منا الذله شعار امام حسین در کربلا یعنی چه؟ را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. با تشکر.

شما میتوانید انشاهای خود را به آدرس ایمیل enshasara.ir@gmail.com ارسال کنید تا با نام شما در سایت انشا سرا قرار بگیرد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *