انشا با موضوع آیا فردا دیر است؟

فال روزانه

انشا درباره آیا فردا دیر است؟

در این مطلب از وب سایت انشاسرا، یک انشای زیبا با موضوع آیا فردا دیر است؟ آماده کرده ایم که امیدواریم مورد پسند شما عزیزان قرار گیرد.


مقدمه

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا بسیاری می گویند برای انجام یک کار باید عجله کرد و فردا دیر است؟

بارها این ضرب المثل پرکاربرد را شنیده ایم اما در جامعه امروزی کمتر کسی به آن اهمیت می دهد و بسیاری نیز ترجیح می دهند انجام هر کاری را به روز های دیگر بسپارند، در صورتی که تجربه ثابت کرده اند ۹۰ درصد افراد از این اشتباهی که مرتکب شده اند پشیمان شده اند و ترجیح می دهند از این پس زود تر وظایف خود را انجام دهند.

همچنین بخوانید: انشا درباره چگونه باید قدر فرصت ها را دانست؟

تنه انشاء

به طور مثال می توانیم کارمند شرکتی را مثال بزنیم که باید کاری را در یک مدت مشخص به طور مثال یک ماه انجام دهد، اما این طور نخواهد شد، قطعا او در کار و شغل خود با مشکلات بسیار سخت و بزرگی مواجه می شود و هیچ راه نجاتی نیز ندارد؛

پس منطق حکم می کند که وظایف خود را در کوتاه ترین و منطقی ترین زمان ممکن به نحو عالی انجام دهید.

می توانید برای شروع درس خواندن و آمادگی کنکور نیز چنین برنامه ای را اجرا کنید و ممکن است در لحظه بسیار سخت به نظر برسد، اما سرانجام موفقیت بزرگی کسب می کنید و هیچ گاه از کار خود پشیمان نمی شوید.

مثلا وقتی می خواهید برای امتحان خود را آماده کنید ممکن است ناگهان با مشکلاتی مواجه شوید که برنامه ریزی کوتاه مدت شما با مشکلات زیادی مواجه شود و در نتیجه نمره خوبی در آزمون کسب نکنید.

نتیجه گیری

انجام یک کار مهم با استرس و هیجان قطعا به هیچ عنوان منطقی و درست نیست؛

در واقع همه ما می توانیم اگر کاری را به موقع انجام دهیم خلاقیت خود را چند برابر کرده و از مسیر های سخت عبور کنیم، در این صورت پیروز میدان خواهیم بود.

دغدغه بسیاری از ما این است که نمی دانیم آیا واقعا شروع کردن کاری در زمان مقرر در نتیجه ای تفاوتی ایجاد می کند؟

باید بگوییم بله. سختی و محدودیت باعث می شود که نتایج لازم را در کار ها و دستیابی به اهدافی که داریم نگیریم. این بُعد منفی قضیه می باشد.

شما میتوانید انشاهای خود را به آدرس ایمیل enshasara.ir@gmail.com ارسال کنید تا با نام شما در سایت انشا سرا قرار بگیرد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *